Instalacje C.W.U.

Zajmujemy się kompleksowym doradztwem oraz montażem instalacji ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz w budynkach o przeznaczeniu użytkowym. Nasze wieloletnie doświadczenie w tym zakresie pozwala nam na zaoferowanie usługi fachowej oraz spełniającej potrzeby klienta.

Montaż tego typu instalacji wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia, ponieważ układ ten musi być wygodny w użytkowaniu, spełniać normy, posiadać odpowiednią efektywność ekonomiczną oraz powinien się charakteryzować bezawaryjną pracą przez wiele lat.

Jakie warunki powinna spełniać instalacja ciepłej wody użytkowej?


- temperatura w układzie powinna być odpowiednio wysoka;

- nie powinno dochodzić do spadku ciśnienia w momencie jednoczesnego korzystania w wielu pomieszczeniach;

- ilość ciepłej wody powinna być odpowiednio dobrana w przeliczeniu na ilość mieszkańców, tak aby nikt nie był zmuszony do oczekiwania na jej ogrzanie;

- natychmiastowy dostęp do wody o odpowiedniej temperaturze po przekręceniu pokrętła baterii;

- efektowność ekonomiczna pod względem kosztów podgrzania wody;

Rodzaj poprowadzonej instalacji


Przy projektowaniu oraz instalacji należy uwzględnić kilka czynników pod względem dobrania temperatury podgrzania wody. W zależności od naszych osobistych preferencji oraz od przeznaczenia ciepłej wody optymalna temperatura może się nieco różnić. Generalnie przyjmuje się, że temperatura wody nie powinna być niższa niż:

- 37°C w wykorzystaniu na cele mycia rąk oraz prysznica

- 40°C w wykorzystaniu na cele kąpieli

- 50°C w przypadku użytku na cele kuchenne

Podane wartości temperatury wody należy uznać za przykładowe, ponieważ każda osoba może mieć swoje indywidualne preferencje w tym zakresie i należy się do nich stosować na etapie projektu i montażu instalacji.

Optymalna ilość ciepłej wody

Ustalenie optymalnego zasobu ciepłej wody to bardzo istotna kwestia, ponieważ zbyt mała ilość może być uciążliwa pod względem użytkowym, natomiast zbyt duży zasób może być nieefektywny ekonomicznie. Nasi fachowcy zawsze doradzają optymalny dobór urządzeń w tym zakresie, tak aby klient dysponował odpowiednio dobraną instalacją pod tym względem.