Instalacje grzewcze C.O.

Kompleksowe doradztwo i montaż instalacji grzewczych C.O.

Firma Instalmont zajmuje się kompleksowym doradztwem oraz montażem instalacji centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych oraz budynkach o przeznaczeniu komercyjnym. Posiadamy wysokie kompetencje oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie instalacji c.o., dzięki czemu nasi klienci mają pewność, że wszystkie prace realizowane przez naszą firmę zostaną wykonane na wysokim poziomie. W naszej pracy używamy tylko i wyłącznie sprawdzonych komponentów renomowanych producentów.

Rodzaj wykorzystywanej energii grzewczej


W domach jednorodzinnych zazwyczaj wykonujemy instalacje oparte o piec zasilany olejem, gazem lub za pomocą paliwa stałego. Instalacja centralnego ogrzewania może mieć charakter:

- grawitacyjny - w takim układzie gorąca woda, która ma mniejszą gęstość płynie do góry, a zimna o większej gęstości płynie w dół

- oparty o pompę (ciśnieniowy) - obieg wody w takim układzie generuje pompa, ten rodzaj układu jest najczęściej stosowany w zabudowie jednorodzinnej.

Rodzaj poprowadzonej instalacji


W zależności od założeń projektowych i wymagań inwestora w tym zakresie instalacja c.o. może zostać poprowadzona na dwa sposoby:

- system dwururowy – w takim układzie przewód zasilający oraz przewód powrotny są ułożone w sposób równoległy obok siebie,

- system jednorurowy – w takim układzie przewód zasilający prowadzony jest przez kolejne grzejniki z powrotem do źródła wytwarzania ciepła.

Automatyczne sterowanie instalacją

Nasza firma zajmuje się także montażem zautomatyzowanych systemów do sterowania instalacją centralnego ogrzewania. Zastosowanie specjalnych czujników temperatury zewnętrznej w połączeniu ze sterownikiem umożliwia automatyczne dobranie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczenia oszczędzając jednocześnie energię, gdy temperatura powietrza na zewnątrz wzrasta. Istnieje także możliwość instalacji innego rodzaju inteligentnych systemów sterowania, także z możliwością dostępu online poprzez aplikację na smartfony.

Serwis i modernizacje

Poza kompleksową usługą montażu instalacji c.o. oferujemy naszym klientom usługi serwisowe, konserwatorskie oraz modernizacje instalacji starego typu. Zapraszamy do kontaktu z nami celem ustalenia szczegółów wykonania lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania.